Vishay/BCcomponents MKP385230250JIP2T0
MKP385230250JIP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385230250JIP2T0
Brief Description
CAP FILM 0.003UF 5% 2500VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385230250JIP2T0.pdf
Availability of MKP385230250JIP2T0
QUANTITY
MKP385230250JIP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385230250JIP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385230250JIP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package300
Packaging*
Capacitance3000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385230250JIP2T0
Related LinksMKP385230, MKP385230250JIP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385230250JIP2T0 Details Description
Related parts for MKP385230250JIP2T0
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 35V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
BOX STAINLESS STEEL 30"L X 20"W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf