Vishay/BCcomponents MKP385236250JI02W0
MKP385236250JI02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385236250JI02W0
Brief Description
CAP FILM 0.0036UF 5% 2500VDC AXI
Datasheet Download
MKP385236250JI02W0.pdf
Availability of MKP385236250JI02W0
QUANTITY
MKP385236250JI02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385236250JI02W0
Internal Part NumberEIS-MKP385236250JI02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package600
Packaging*
Capacitance3600pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385236250JI02W0
Related LinksMKP385236, MKP385236250JI02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385236250JI02W0 Details Description
Related parts for MKP385236250JI02W0
IC 10 BIT 38 KSPS ADC S/O 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1825 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 4V 10% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1100PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
BOX PLSTC GRY/CLR 2.95"L X6.89"W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf