Vishay/BCcomponents MKP385239085JCM2B0
MKP385239085JCM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385239085JCM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0039UF 5% 850VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385239085JCM2B0.pdf
Availability of MKP385239085JCM2B0
QUANTITY
MKP385239085JCM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385239085JCM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385239085JCM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC300V
Voltage Rating - DC850V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385239085JCM2B0
Related LinksMKP385239, MKP385239085JCM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385239085JCM2B0 Details Description
Related parts for MKP385239085JCM2B0
CONN PLUG 2POS W/SOCKET SOLDER datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES 180 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V 10% 2DIP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 1.6UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf