Vishay/BCcomponents MKP385247040JBI2B0
MKP385247040JBI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385247040JBI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0047UF 5% 400VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385247040JBI2B0.pdf
Availability of MKP385247040JBI2B0
QUANTITY
MKP385247040JBI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385247040JBI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385247040JBI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance4700pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385247040JBI2B0
Related LinksMKP385247, MKP385247040JBI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385247040JBI2B0 Details Description
Related parts for MKP385247040JBI2B0
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE 250V datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG DUAL 12POS datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 942 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 600A 3TOWER datasheet.pdf
Connector Socket 96 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PROTOBOARD 6CM * 8CM 2.0MM datasheet.pdf
26500 30C 30#16 P TH RECP LC datasheet.pdf
330UF 385V 35X50MM 105C 5000H datasheet.pdf