Vishay/BCcomponents MKP385247063JCA2B0
MKP385247063JCA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385247063JCA2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0047UF 5% 630VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385247063JCA2B0.pdf
Availability of MKP385247063JCA2B0
QUANTITY
MKP385247063JCA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385247063JCA2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385247063JCA2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance4700pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385247063JCA2B0
Related LinksMKP385247, MKP385247063JCA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385247063JCA2B0 Details Description
Related parts for MKP385247063JCA2B0
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
CHOKE COM MODE FERR 470UH SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SMD datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS .8MM FH 6H GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 15K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 520MA 936 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf