Vishay/BCcomponents MKP385251100JCA2B0
MKP385251100JCA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385251100JCA2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0051UF 5% 1000VDC AXI
Datasheet Download
MKP385251100JCA2B0.pdf
Availability of MKP385251100JCA2B0
QUANTITY
MKP385251100JCA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385251100JCA2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385251100JCA2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance5100pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385251100JCA2B0
Related LinksMKP385251, MKP385251100JCA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385251100JCA2B0 Details Description
Related parts for MKP385251100JCA2B0
DIODE GEN PURP 1.2KV 52A TO247AD datasheet.pdf
ZR WPO 4 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 33POS R/A datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 149MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 10MM-60MM PREWIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
INDUCTIVE SENSOR M12 8MM PNP datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 115VAC TERM datasheet.pdf