Vishay/BCcomponents MKP385251200JFM2B0
MKP385251200JFM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385251200JFM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0051UF 5% 2000VDC AXI
Datasheet Download
MKP385251200JFM2B0.pdf
Availability of MKP385251200JFM2B0
QUANTITY
MKP385251200JFM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385251200JFM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385251200JFM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance5100pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385251200JFM2B0
Related LinksMKP385251, MKP385251200JFM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385251200JFM2B0 Details Description
Related parts for MKP385251200JFM2B0
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN SPRING 64POS DUAL .315 SMD datasheet.pdf
OPTOCOUPLER MOD SIGM-DELTA 16SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf