Vishay/BCcomponents MKP385262200JFI2B0
MKP385262200JFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385262200JFI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0062UF 5% 2000VDC AXI
Datasheet Download
MKP385262200JFI2B0.pdf
Availability of MKP385262200JFI2B0
QUANTITY
MKP385262200JFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385262200JFI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385262200JFI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance6200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385262200JFI2B0
Related LinksMKP385262, MKP385262200JFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385262200JFI2B0 Details Description
Related parts for MKP385262200JFI2B0
RES SMD 7.68KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIN TYPE B RA HDR LF CNR datasheet.pdf
RES SMD 1.13M OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CABLE 50POS DSUB SOCKET-OPEN 1M datasheet.pdf
RES 422 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.050 50 POS datasheet.pdf