Vishay/BCcomponents MKP385268200JFM2B0
MKP385268200JFM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385268200JFM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0068UF 5% 2000VDC AXI
Datasheet Download
MKP385268200JFM2B0.pdf
Availability of MKP385268200JFM2B0
QUANTITY
MKP385268200JFM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385268200JFM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385268200JFM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385268200JFM2B0
Related LinksMKP385268, MKP385268200JFM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385268200JFM2B0 Details Description
Related parts for MKP385268200JFM2B0
JUMPER-H1503TR/A3048B/H1503TR10" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 4.51"L X 2.52"W datasheet.pdf
SPT-JPT BU-GEH 20P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf