Vishay/BCcomponents MKP385282100JDI2B0
MKP385282100JDI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385282100JDI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0082UF 5% 1000VDC AXI
Datasheet Download
MKP385282100JDI2B0.pdf
Availability of MKP385282100JDI2B0
QUANTITY
MKP385282100JDI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385282100JDI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385282100JDI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385282100JDI2B0
Related LinksMKP385282, MKP385282100JDI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385282100JDI2B0 Details Description
Related parts for MKP385282100JDI2B0
SCR DBL LOSCR 1400V 135A INTAPAK datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 1A TSMD3 datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf