Vishay/BCcomponents MKP385282200JFP2B0
MKP385282200JFP2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385282200JFP2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0082UF 5% 2000VDC AXI
Datasheet Download
MKP385282200JFP2B0.pdf
Availability of MKP385282200JFP2B0
QUANTITY
MKP385282200JFP2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385282200JFP2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385282200JFP2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385282200JFP2B0
Related LinksMKP385282, MKP385282200JFP2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385282200JFP2B0 Details Description
Related parts for MKP385282200JFP2B0
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.6PF 50V 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 30A 30V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS PIN datasheet.pdf
P/FLEX SMT H/R W/O PEGS datasheet.pdf
RES 15M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
0.56" DISP YLW-GRN COMMON ANODE datasheet.pdf