Vishay/BCcomponents MKP385282250JI02W0
MKP385282250JI02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385282250JI02W0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.0082UF 5% 2500VDC AXI
Datasheet Download
MKP385282250JI02W0.pdf
Availability of MKP385282250JI02W0
QUANTITY
MKP385282250JI02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385282250JI02W0
Internal Part NumberEIS-MKP385282250JI02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package450
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP385
Packaging*
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385282250JI02W0
Related LinksMKP385282, MKP385282250JI02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385282250JI02W0 Details Description
Related parts for MKP385282250JI02W0
CONN JACK PHONE 1/4" 3POS LOCKNG datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.5A TO263-5 datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 2.5MHZ RRO 24QFN datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 18V SNT-4A datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 16POS datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 8.7UH SMD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 4SMD datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 650MA 230 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
62000UF 15V 51X79 85C ST datasheet.pdf