Vishay/BCcomponents MKP385291200JC02Z0
MKP385291200JC02Z0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385291200JC02Z0
Brief Description
CAP FILM 0.0091UF 5% 2000VDC AXI
Datasheet Download
MKP385291200JC02Z0.pdf
Availability of MKP385291200JC02Z0
QUANTITY
MKP385291200JC02Z0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385291200JC02Z0
Internal Part NumberEIS-MKP385291200JC02Z0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package400
Packaging*
Capacitance9100pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385291200JC02Z0
Related LinksMKP385291, MKP385291200JC02Z0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385291200JC02Z0 Details Description
Related parts for MKP385291200JC02Z0
CTRLR TEMP SSR 480V 90A AC OUT datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 2MM R/A TIN datasheet.pdf
CAP 20F -10% +20% 2.3V T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 965 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
DSUB MALE LEVER LOCK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.2A 6XDFN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN FPC 31POS .2MM datasheet.pdf