Vishay/BCcomponents MKP385310025JB02W0
MKP385310025JB02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385310025JB02W0
Brief Description
CAP FILM 0.01UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385310025JB02W0.pdf
Availability of MKP385310025JB02W0
QUANTITY
MKP385310025JB02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385310025JB02W0
Internal Part NumberEIS-MKP385310025JB02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385310025JB02W0
Related LinksMKP385310, MKP385310025JB02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385310025JB02W0 Details Description
Related parts for MKP385310025JB02W0
CONN HEADER .100 DUAL STR 36POS datasheet.pdf
CONN FERRULE UNINSUL 10AWG datasheet.pdf
IC CIRC RESET 3PIN MCRO SOT23-3 datasheet.pdf
CONN RECEPT 2POS MTA-156 20AWG datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 19POS datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 38COND 20AWG 100' datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
MS47 WELD SHIELD 225MM datasheet.pdf