Vishay/BCcomponents MKP385312016JBI2B0
MKP385312016JBI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385312016JBI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.012UF 5% 160VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385312016JBI2B0.pdf
Availability of MKP385312016JBI2B0
QUANTITY
MKP385312016JBI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385312016JBI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385312016JBI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC110V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385312016JBI2B0
Related LinksMKP385312, MKP385312016JBI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385312016JBI2B0 Details Description
Related parts for MKP385312016JBI2B0
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100" SNGL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 610V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CABLE 60COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MNT PIN datasheet.pdf