Vishay/BCcomponents MKP385322025JCM2B0
MKP385322025JCM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385322025JCM2B0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385322025JCM2B0.pdf
Availability of MKP385322025JCM2B0
QUANTITY
MKP385322025JCM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385322025JCM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385322025JCM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP385
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385322025JCM2B0
Related LinksMKP385322, MKP385322025JCM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385322025JCM2B0 Details Description
Related parts for MKP385322025JCM2B0
FERRULE INS VNL AWG20 GY 5/8" datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10MICROPAK datasheet.pdf
IC 8BIT ADDRESSABLE LATCH 16SSOP datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 33MHZ 32PLCC datasheet.pdf
HDI-L 230VAC datasheet.pdf
CONN HEADER 20PS R/A .1" DL GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 39 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC XO 11.2896MHZ CMOS SMD datasheet.pdf