Vishay/BCcomponents MKP385322025JCM2B0
MKP385322025JCM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385322025JCM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385322025JCM2B0.pdf
Availability of MKP385322025JCM2B0
QUANTITY
MKP385322025JCM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385322025JCM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385322025JCM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385322025JCM2B0
Related LinksMKP385322, MKP385322025JCM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385322025JCM2B0 Details Description
Related parts for MKP385322025JCM2B0
IC OPAMP GP 80MHZ 8DIP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 100MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
11P MTA156 ASSY ON TAPE LF datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN IDC 10POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.19A 90 MOHM TH datasheet.pdf