Vishay/BCcomponents MKP385324063JCM2B0
MKP385324063JCM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385324063JCM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.024UF 5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385324063JCM2B0.pdf
Availability of MKP385324063JCM2B0
QUANTITY
MKP385324063JCM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385324063JCM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385324063JCM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.024µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385324063JCM2B0
Related LinksMKP385324, MKP385324063JCM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385324063JCM2B0 Details Description
Related parts for MKP385324063JCM2B0
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 16DFN datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf