Vishay/BCcomponents MKP385324100JF02W0
MKP385324100JF02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385324100JF02W0
Brief Description
CAP FILM 0.024UF 5% 1000VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385324100JF02W0.pdf
Availability of MKP385324100JF02W0
QUANTITY
MKP385324100JF02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385324100JF02W0
Internal Part NumberEIS-MKP385324100JF02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package900
Packaging*
Capacitance0.024µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385324100JF02W0
Related LinksMKP385324, MKP385324100JF02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385324100JF02W0 Details Description
Related parts for MKP385324100JF02W0
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MOSFET/IGBT DRIVER TO-263 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 12A TO-220 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 RED,X,X,YLW datasheet.pdf
INTERFACE CBL FOR V680HAM91/81 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 17 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf