Vishay/BCcomponents MKP385327025JBM2B0
MKP385327025JBM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385327025JBM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.027UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385327025JBM2B0.pdf
Availability of MKP385327025JBM2B0
QUANTITY
MKP385327025JBM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385327025JBM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385327025JBM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.027µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385327025JBM2B0
Related LinksMKP385327, MKP385327025JBM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385327025JBM2B0 Details Description
Related parts for MKP385327025JBM2B0
LED GREEN/RED CLEAR 4SMD datasheet.pdf
RACK CARD GUIDE "H"TYPE 3.5" datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE24 M25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 25POS .050 THRUHL datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT THRU SKT datasheet.pdf