Vishay/BCcomponents MKP385330025JBM2B0
MKP385330025JBM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385330025JBM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.03UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385330025JBM2B0.pdf
Availability of MKP385330025JBM2B0
QUANTITY
MKP385330025JBM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385330025JBM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385330025JBM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.03µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385330025JBM2B0
Related LinksMKP385330, MKP385330025JBM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385330025JBM2B0 Details Description
Related parts for MKP385330025JBM2B0
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8MSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf