Vishay/BCcomponents MKP385333016JBI2B0
MKP385333016JBI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385333016JBI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 160VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385333016JBI2B0.pdf
Availability of MKP385333016JBI2B0
QUANTITY
MKP385333016JBI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385333016JBI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385333016JBI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC110V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385333016JBI2B0
Related LinksMKP385333, MKP385333016JBI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385333016JBI2B0 Details Description
Related parts for MKP385333016JBI2B0
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 60POS datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 17.5A 8MLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN HDR 22POS GOLD datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPDT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf