Vishay/BCcomponents MKP385333063JCA2B0
MKP385333063JCA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385333063JCA2B0
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385333063JCA2B0.pdf
Availability of MKP385333063JCA2B0
QUANTITY
MKP385333063JCA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385333063JCA2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385333063JCA2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385333063JCA2B0
Related LinksMKP385333, MKP385333063JCA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385333063JCA2B0 Details Description
Related parts for MKP385333063JCA2B0
IC CLK BUFFER 1:4 160MHZ 16SOIC datasheet.pdf
DISPLAY 4X7 NUM LDP LOW PWR HER datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP JOG/RUN datasheet.pdf
ANTENNA COVER SNAP FIT WHITE 3" datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 80W datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X55MM 115VAC WIRE datasheet.pdf