Vishay/BCcomponents MKP385333200JIP2T0
MKP385333200JIP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385333200JIP2T0
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 2000VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385333200JIP2T0.pdf
Availability of MKP385333200JIP2T0
QUANTITY
MKP385333200JIP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385333200JIP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385333200JIP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package200
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385333200JIP2T0
Related LinksMKP385333, MKP385333200JIP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385333200JIP2T0 Details Description
Related parts for MKP385333200JIP2T0
CAP CER 1.1PF 250V 0603 datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 80A 500VAC datasheet.pdf
MCU 8BIT 32KB FLASH 48-TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
TOP 220VDC/48VDC 0 5A datasheet.pdf