Vishay/BCcomponents MKP385333200JKM2T0
MKP385333200JKM2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385333200JKM2T0
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 2000VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385333200JKM2T0.pdf
Availability of MKP385333200JKM2T0
QUANTITY
MKP385333200JKM2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385333200JKM2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385333200JKM2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package100
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385333200JKM2T0
Related LinksMKP385333, MKP385333200JKM2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385333200JKM2T0 Details Description
Related parts for MKP385333200JKM2T0
RES SMD 3.3K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 7SKT SLD CUP datasheet.pdf
CABLE 5COND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1.5W datasheet.pdf