Vishay/BCcomponents MKP385339025JCA2B0
MKP385339025JCA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385339025JCA2B0
Brief Description
CAP FILM 0.039UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385339025JCA2B0.pdf
Availability of MKP385339025JCA2B0
QUANTITY
MKP385339025JCA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385339025JCA2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385339025JCA2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.039µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385339025JCA2B0
Related LinksMKP385339, MKP385339025JCA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385339025JCA2B0 Details Description
Related parts for MKP385339025JCA2B0
FIXED IND 6.8UH 1.2A 74 MOHM SMD datasheet.pdf
IC VOLT GEN 10CH TFT-LCD 24TSSOP datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY MON 8-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
BOARD DEMO AS5030 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.09A 126 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 2/3W 0805 WIDE datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3.8A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
MODULE RF 900MHZ TXRX UART datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS datasheet.pdf
25UF 50V 8.179X21.539 105C AXI datasheet.pdf