Vishay/BCcomponents MKP385343125JFI2B0
MKP385343125JFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385343125JFI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.043UF 5% 1250VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385343125JFI2B0.pdf
Availability of MKP385343125JFI2B0
QUANTITY
MKP385343125JFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385343125JFI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385343125JFI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package500
Packaging*
Capacitance0.043µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC450V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385343125JFI2B0
Related LinksMKP385343, MKP385343125JFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385343125JFI2B0 Details Description
Related parts for MKP385343125JFI2B0
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES MO 1W 47K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU CIRCUIT TRPL-VOLT SOT23-8 datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 21.84MM datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
15M PWR CBL 11KW TO 15KW MOTOR datasheet.pdf
CABLE 19COND 24AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf