Vishay/BCcomponents MKP385347125JC02Z0
MKP385347125JC02Z0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385347125JC02Z0
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 5% 1250VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385347125JC02Z0.pdf
Availability of MKP385347125JC02Z0
QUANTITY
MKP385347125JC02Z0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385347125JC02Z0
Internal Part NumberEIS-MKP385347125JC02Z0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package300
Packaging*
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC450V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385347125JC02Z0
Related LinksMKP385347, MKP385347125JC02Z0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385347125JC02Z0 Details Description
Related parts for MKP385347125JC02Z0
IC REG CTRLR PWM CM 16DIP datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE HI PERFORM 20A datasheet.pdf
IC POT DGTL 10K SGL 8-MSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES SMD 4.87 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 120MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 0.50MM 8POS datasheet.pdf
CBL 10POS 0.5MM JMPR TYPE D 6" datasheet.pdf
1.27MM QF50 REC VT POLZ .1GF datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf