Vishay/BCcomponents MKP385382025JCA2B0
MKP385382025JCA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385382025JCA2B0
Brief Description
CAP FILM 0.082UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385382025JCA2B0.pdf
Availability of MKP385382025JCA2B0
QUANTITY
MKP385382025JCA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385382025JCA2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385382025JCA2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.082µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385382025JCA2B0
Related LinksMKP385382, MKP385382025JCA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385382025JCA2B0 Details Description
Related parts for MKP385382025JCA2B0
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 18W datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 3ST DUAL LP 8DSBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
KIT EVALUATION FOR MAX16951 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 16SKT SLD CUP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 13.32K OHM 0.16W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS BOX MNT PIN datasheet.pdf