Vishay/BCcomponents MKP385382025JCM2B0
MKP385382025JCM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385382025JCM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.082UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385382025JCM2B0.pdf
Availability of MKP385382025JCM2B0
QUANTITY
MKP385382025JCM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385382025JCM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385382025JCM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.082µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385382025JCM2B0
Related LinksMKP385382, MKP385382025JCM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385382025JCM2B0 Details Description
Related parts for MKP385382025JCM2B0
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 12V OUT datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 88MA 7.3 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf