Vishay/BCcomponents MKP385412025JCM2B0
MKP385412025JCM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385412025JCM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.12UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385412025JCM2B0.pdf
Availability of MKP385412025JCM2B0
QUANTITY
MKP385412025JCM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385412025JCM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385412025JCM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.12µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385412025JCM2B0
Related LinksMKP385412, MKP385412025JCM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385412025JCM2B0 Details Description
Related parts for MKP385412025JCM2B0
RES SMD 21.5 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX15049 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 0.383 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf