Vishay/BCcomponents MKP385412085JF02W0
MKP385412085JF02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385412085JF02W0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.12UF 5% 850VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385412085JF02W0.pdf
Availability of MKP385412085JF02W0
QUANTITY
MKP385412085JF02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385412085JF02W0
Internal Part NumberEIS-MKP385412085JF02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP385
Packaging*
Capacitance0.12µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC300V
Voltage Rating - DC850V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385412085JF02W0
Related LinksMKP385412, MKP385412085JF02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385412085JF02W0 Details Description
Related parts for MKP385412085JF02W0
RIVET PUSH NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS TOP 6MM GOLD datasheet.pdf
SWITCH DIP FLUSH 10POS SMD datasheet.pdf
IC SUPPLY MON W/RESET 8SOIC datasheet.pdf
CABLE HOUSING 2POS 10.01MM datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 7MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED WHITE 2SMD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 16CH 40QFN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 0804 datasheet.pdf