Vishay/BCcomponents MKP385422063JFI2B0
MKP385422063JFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385422063JFI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385422063JFI2B0.pdf
Availability of MKP385422063JFI2B0
QUANTITY
MKP385422063JFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385422063JFI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385422063JFI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package450
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385422063JFI2B0
Related LinksMKP385422, MKP385422063JFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385422063JFI2B0 Details Description
Related parts for MKP385422063JFI2B0
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
RF PROTO MODULE PAN4555 SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 10-10SL datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 180PF 500V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
30V P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf