Vishay/BCcomponents MKP385422125JKM2T0
MKP385422125JKM2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385422125JKM2T0
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 5% 1250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385422125JKM2T0.pdf
Availability of MKP385422125JKM2T0
QUANTITY
MKP385422125JKM2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385422125JKM2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385422125JKM2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package100
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC450V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385422125JKM2T0
Related LinksMKP385422, MKP385422125JKM2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385422125JKM2T0 Details Description
Related parts for MKP385422125JKM2T0
TRIMMER 10 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS .330 PANEL MT datasheet.pdf
HANDLE BLADE HOLDING 4MM 4.33" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 5V 16MHZ OTP 40-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS SCREW FOR SRT2 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 0.5A MINIP-3 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 71MA 28 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0027UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf