Vishay/BCcomponents MKP385433250JPI5T0
MKP385433250JPI5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385433250JPI5T0
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 5% 2500VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385433250JPI5T0.pdf
Availability of MKP385433250JPI5T0
QUANTITY
MKP385433250JPI5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385433250JPI5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385433250JPI5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package63
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385433250JPI5T0
Related LinksMKP385433, MKP385433250JPI5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385433250JPI5T0 Details Description
Related parts for MKP385433250JPI5T0
FUSE BOARD MNT 800MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/4W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP TRIM 2-20PF 6KV CHASS MNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf