Vishay/BCcomponents MKP385451250JYM5T0
MKP385451250JYM5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385451250JYM5T0
Brief Description
CAP FILM 0.51UF 5% 2500VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385451250JYM5T0.pdf
Availability of MKP385451250JYM5T0
QUANTITY
MKP385451250JYM5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385451250JYM5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385451250JYM5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package55
Packaging*
Capacitance0.51µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385451250JYM5T0
Related LinksMKP385451, MKP385451250JYM5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385451250JYM5T0 Details Description
Related parts for MKP385451250JYM5T0
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 3A TSMT 3 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
WIREWAY ADJSTBL FITTING 2.5X2.5" datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1MA 20V datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 5KW datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 12V 150W 12.5A datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf