Vishay/BCcomponents MKP385468025JI02W0
MKP385468025JI02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385468025JI02W0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.68UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385468025JI02W0.pdf
Availability of MKP385468025JI02W0
QUANTITY
MKP385468025JI02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385468025JI02W0
Internal Part NumberEIS-MKP385468025JI02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP385
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385468025JI02W0
Related LinksMKP385468, MKP385468025JI02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385468025JI02W0 Details Description
Related parts for MKP385468025JI02W0
IC FLASH 4MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC DAC 14BIT LC2MOS DUAL 28SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 215MA 4.3 OHM SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
22UF 160V 10X20 85C RAD datasheet.pdf