Vishay/BCcomponents MKP385510025JFI2B0
MKP385510025JFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385510025JFI2B0
Brief Description
CAP FILM 1UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385510025JFI2B0.pdf
Availability of MKP385510025JFI2B0
QUANTITY
MKP385510025JFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385510025JFI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385510025JFI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package450
Packaging*
Capacitance1µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385510025JFI2B0
Related LinksMKP385510, MKP385510025JFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385510025JFI2B0 Details Description
Related parts for MKP385510025JFI2B0
CAP CER 560PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 7A 12V datasheet.pdf
FUSE AUTO 80A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS DUAL R/A datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 60W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT datasheet.pdf