Vishay/BCcomponents MKP385513100JPM2T0
MKP385513100JPM2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385513100JPM2T0
Brief Description
CAP FILM 1.3UF 5% 1000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385513100JPM2T0.pdf
Availability of MKP385513100JPM2T0
QUANTITY
MKP385513100JPM2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385513100JPM2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385513100JPM2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package110
Packaging*
Capacitance1.3µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385513100JPM2T0
Related LinksMKP385513, MKP385513100JPM2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385513100JPM2T0 Details Description
Related parts for MKP385513100JPM2T0
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
IC XLATOR LVPECL-LVTTL 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 70POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 1.65M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 118 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 28POS datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf