Vishay/BCcomponents MKP385522125JPP2T0
MKP385522125JPP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385522125JPP2T0
Brief Description
CAP FILM 2.2UF 5% 1250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385522125JPP2T0.pdf
Availability of MKP385522125JPP2T0
QUANTITY
MKP385522125JPP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385522125JPP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385522125JPP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package63
Packaging*
Capacitance2.2µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC450V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385522125JPP2T0
Related LinksMKP385522, MKP385522125JPP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385522125JPP2T0 Details Description
Related parts for MKP385522125JPP2T0
CLAMP-ON MULTIMETER 200/1000A datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 1/4 NPT 5V MINI datasheet.pdf
LED RED/YLW CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
RES 7.23K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY NO GUIDES datasheet.pdf
REAR PLUNGER RETAINER 406524 datasheet.pdf
BOOM ASSEMBLY datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 167MA 1.7 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.46A 108 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf