Vishay/BCcomponents MKP385543100JYI2T0
MKP385543100JYI2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385543100JYI2T0
Brief Description
CAP FILM 4.3UF 5% 1000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385543100JYI2T0.pdf
Availability of MKP385543100JYI2T0
QUANTITY
MKP385543100JYI2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385543100JYI2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385543100JYI2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package55
Packaging*
Capacitance4.3µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385543100JYI2T0
Related LinksMKP385543, MKP385543100JYI2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385543100JYI2T0 Details Description
Related parts for MKP385543100JYI2T0
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CABLE MONITOR 5M datasheet.pdf
AM61125-954 PROBE datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
RES 1.3M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 10W UFRM datasheet.pdf