Vishay/BCcomponents MKP385543100JYI5T0
MKP385543100JYI5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385543100JYI5T0
Brief Description
CAP FILM 4.3UF 5% 1000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385543100JYI5T0.pdf
Availability of MKP385543100JYI5T0
QUANTITY
MKP385543100JYI5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385543100JYI5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385543100JYI5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package55
Packaging*
Capacitance4.3µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385543100JYI5T0
Related LinksMKP385543, MKP385543100JYI5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385543100JYI5T0 Details Description
Related parts for MKP385543100JYI5T0
IC 3.3V CAN TXRX SLEEP MOD 8SOIC datasheet.pdf
HEADER OPEN SLOT 2LVL.900 64POS datasheet.pdf
DIP CONNECTOR PLATEN .1" datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 12POS W/PIN datasheet.pdf
RES 180 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 5MM BEIGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM P600 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS WALL MNT SKT datasheet.pdf