Vishay/BCcomponents MKP385568063JPM5T0
MKP385568063JPM5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385568063JPM5T0
Brief Description
CAP FILM 6.8UF 5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385568063JPM5T0.pdf
Availability of MKP385568063JPM5T0
QUANTITY
MKP385568063JPM5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385568063JPM5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385568063JPM5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package63
Packaging*
Capacitance6.8µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385568063JPM5T0
Related LinksMKP385568, MKP385568063JPM5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385568063JPM5T0 Details Description
Related parts for MKP385568063JPM5T0
IDC CABLE - APK50B/AE50M/X datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.157" NYLON BLACK datasheet.pdf
BOX PBT/PC GRAY 15.68" X 11.73" datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf