Vishay/BCcomponents MKP385610063JYM5T0
MKP385610063JYM5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385610063JYM5T0
Brief Description
CAP FILM 10UF 5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385610063JYM5T0.pdf
Availability of MKP385610063JYM5T0
QUANTITY
MKP385610063JYM5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385610063JYM5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385610063JYM5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package45
Packaging*
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385610063JYM5T0
Related LinksMKP385610, MKP385610063JYM5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385610063JYM5T0 Details Description
Related parts for MKP385610063JYM5T0
DSUB CABLE - CFM25G/AE25M/X datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/8" datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 15MM datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 681 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
VARISTOR 640V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC DSC 32BIT 96KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
SPC UMQ SAFETY MAT 18X26.5 IN datasheet.pdf
CAP MICA 120PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf