Vishay/BCcomponents MKP385612025JPI2T0
MKP385612025JPI2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385612025JPI2T0
Brief Description
CAP FILM 12UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385612025JPI2T0.pdf
Availability of MKP385612025JPI2T0
QUANTITY
MKP385612025JPI2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385612025JPI2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385612025JPI2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package110
Packaging*
Capacitance12µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385612025JPI2T0
Related LinksMKP385612, MKP385612025JPI2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385612025JPI2T0 Details Description
Related parts for MKP385612025JPI2T0
OPTO SENSOR 3.6MM TRANS datasheet.pdf
IC COMPARATOR TTL/CMOS 8-MSOP datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 2A WIRE TERM datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 12 RES 51 OHM 24DRT datasheet.pdf
IC MOD REG DC/DC 5A/5A/4A 144BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf