Vishay/BCcomponents MKP385612063JYP5T0
MKP385612063JYP5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385612063JYP5T0
Brief Description
CAP FILM 12UF 5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385612063JYP5T0.pdf
Availability of MKP385612063JYP5T0
QUANTITY
MKP385612063JYP5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385612063JYP5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385612063JYP5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package45
Packaging*
Capacitance12µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385612063JYP5T0
Related LinksMKP385612, MKP385612063JYP5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385612063JYP5T0 Details Description
Related parts for MKP385612063JYP5T0
RES 100 OHM 5% 5W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 12POS 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 12V 9.2A datasheet.pdf
CONN CAP FOR .5B. PLUG datasheet.pdf
MAT TRUSTAT B80 VINYL 24"X48" datasheet.pdf
MEMORY CARD CFAST 4GB SLC datasheet.pdf
BLZP 5.00/12/180F SN BK BX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf