Vishay/BCcomponents MKP385613025JPM4T0
MKP385613025JPM4T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385613025JPM4T0
Brief Description
CAP FILM 13UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385613025JPM4T0.pdf
Availability of MKP385613025JPM4T0
QUANTITY
MKP385613025JPM4T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385613025JPM4T0
Internal Part NumberEIS-MKP385613025JPM4T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package110
Packaging*
Capacitance13µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385613025JPM4T0
Related LinksMKP385613, MKP385613025JPM4T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385613025JPM4T0 Details Description
Related parts for MKP385613025JPM4T0
FUSE CERM 4A 250VAC 150VDC 5X20 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 220V datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 9pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" R/A GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
26500 2C 2#20 SKT RECP datasheet.pdf
CAP 6.8 UF 20% 63 V datasheet.pdf