Vishay/BCcomponents MKP385613025JPP2T0
MKP385613025JPP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385613025JPP2T0
Brief Description
CAP FILM 13UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385613025JPP2T0.pdf
Availability of MKP385613025JPP2T0
QUANTITY
MKP385613025JPP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385613025JPP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385613025JPP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package110
Packaging*
Capacitance13µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385613025JPP2T0
Related LinksMKP385613, MKP385613025JPP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385613025JPP2T0 Details Description
Related parts for MKP385613025JPP2T0
FIXED IND 10UH 320MA 980 MOHM datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 35mA 24-HTSSOP datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
THYRISTOR STUD 50A 1200V TO-94 datasheet.pdf
FIXED IND 200NH 2.79A 47 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf