Vishay/BCcomponents MKP385615025JPM4T0
MKP385615025JPM4T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385615025JPM4T0
Brief Description
CAP FILM 15UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385615025JPM4T0.pdf
Availability of MKP385615025JPM4T0
QUANTITY
MKP385615025JPM4T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385615025JPM4T0
Internal Part NumberEIS-MKP385615025JPM4T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package105
Packaging*
Capacitance15µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385615025JPM4T0
Related LinksMKP385615, MKP385615025JPM4T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385615025JPM4T0 Details Description
Related parts for MKP385615025JPM4T0
CONN CIR RCPT MALE 5POS PNL MNT datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .064"D .135"L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf