Vishay/BCcomponents MKP385615040JPI4T0
MKP385615040JPI4T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385615040JPI4T0
Brief Description
CAP FILM 15UF 5% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385615040JPI4T0.pdf
Availability of MKP385615040JPI4T0
QUANTITY
MKP385615040JPI4T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385615040JPI4T0
Internal Part NumberEIS-MKP385615040JPI4T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package63
Packaging*
Capacitance15µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385615040JPI4T0
Related LinksMKP385615, MKP385615040JPI4T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385615040JPI4T0 Details Description
Related parts for MKP385615040JPI4T0
OPTOISO 1.5KV DARLINGTON 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 150mA Backlight 20-TSSOP-EP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 7.3UH 2.2A 52 MOHM SMD datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 433MA 800 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 920MA 240 MOHM datasheet.pdf